Autosklo Žilina Vám ponúka kompletnú výmenu čelného skla. Naša vysokokvalitná práca splní Vaše požiadavky týkajúce sa akýchkoľvek problémov s jeho výmenou. Garantujeme najvyššiu kvalitu výmeny čelného skla ako aj použitých materiálov. Zaoberáme sa akýmkoľvek typom výmeny čelného skla osobných a nákladných vozidiel a máme riešenie na akýkoľvek problém súvisiaci s autosklom. Autosklo Stehlík s 23 ročnými skúsenosťami patrí medzi popredné servisy špecializujúce sa na výmenu autoskiel v Žiline, ktoré ponúkajú maximálnu kvalitu za čo možno najnižšiu cenu. Výmena čelného skla jedine u nás!

“Vaše čelné sklo je bezpečsnotný prvok vozidla. Čelné sklo môže zachrániť Váš život.”

Nehody sú nepredvídateľné. Niekedy môže dôjsť k vážnemu poškodeniu autoskla, ktoré si vyžaduje jeho kompletnú výmenu, aby sa zachovala bezpečnosť prevádzky schopnosť vozidla. Niekoľko druhov škôd môže viesť k výmene čelného skla. Mohlo by to byť spôsobené mnohými príčinami:  nenapraviteľnou trhlinou, nárazom odleteného kameňa z pred vami idúceho vozidla, malé kamienky z nákladného auta, vplyvom extrémneho tepla alebo zimy, posunom karosérie a iné. Nie všetky poškodenia sú rovnaké. Poškodené čelné sklo môže vyžadovať úplnú výmenu za nové čelné sklo alebo môže byť jednoducho opravené. Po fyzickej kontrole Vám jeden z profesionálov Autosklo Žilina poradí či okno vymeniť alebo opraviť.

Ak je poškodenie čelného skla závažnejšie než prasklina alebo mala trhlinka, alebo ak je poškodenie v zornom poli vodiča, je pravdepodobné, že Vaše čelné sklo bude vyžadovať výmenu.

V Autosklo Žilina používame iba najkvalitnejšie náhradné autosklá a materiály. Najprv Vám vyberieme správnu náhradu za Vaše čelné sklo na základe vozidla a výbavy. Toto je veľmi dôležitý krok, pretože v dnešnej dobe majú autá veľmi veľa bezpečnostných prvkov a pri zlom autoskle by tieto prvky nemuseli správne fungovať alebo by neustále vypisovali chybu (dodržiavanie jazdného pruhu, dažďový senzor, svetelný senzor, senzor diaľkových svetiel, čítanie dopravných značiek a mnohé iné). Všetky naše autosklá a materiály sú vyrábané podľa noriem a kvalít výrobcov automobilov.  Bez ohľadu na to, aké vozidlo máte, máme pre Vás to správne autosklo.

Výmena čelného skla - postup

 1. Príprava Vášho auta na výmenu čelného skla
  Predtým než naši odborníci odstránia rozbité autosklo, pripravia plochu okolo a vo vnútri vozidla, aby sa ubezpečili že sa Vaše auto nijako nepoškodilo. Očistia priestor okolo autoskla a umiestnia špeciálne podložky na prístrojovú dosku, aby nebola poškodená. Taktiež sa odmontujú stierače čelného skla, spätné zrkadlo a prípadné plasty a kryty karosérie.
 2. Odstránenie poškodeného čelného skla
  Najskôr sa odmontujú plastové lišty, chrómové pásiky alebo gumové tesnenia, ktoré poskytujú dodatočné tesnenie medzi čelným sklom a vozidlom (staršie automobily mávajú lišty okolo celého čelného skla, novšie autá mávajú len v hornej časti a bočných častiach alebo nemajú vôbec lišty). Niekedy sa lišty dajú použiť znova ale často sa musia vymeniť za nové. Technik použije špeciálny vyrezávací nôž, ktorý rozreže vrstvu lepidla medzi autosklom a karosériou. Keďže demontáž vyžaduje hrubú silu, zvyčajne čelné sklo praskne ešte viac. Toto je však súčasť výmeny čelného skla. Technik vyberie staré autosklo z rámu a odloží ho na miesto určené. Staré autosklo bude zodpovedne zlikvidované.
 3. Príprava nového čelného skla na montáž
  Keď je staré autosklo mimo karosérie, technik odstráni všetky zvyšné časti starého lepidla a ostatných nežiadúcich častí. Karoséria sa vyčistí do hĺbky, aby sa nové lepidlo správne spojilo. Nanesie sa špeciálny aktivátor, čím sa zabezpečí, že nedôjde k žiadnej kontaminácii, zabraňuje mastnotám, zlým spojom a zabezpečuje pevnosť nového spoju. Takže nové čelné sklo spĺňa rovnaké bezpečnostné štandardy ako originálne autosklo z výroby.
 4. Inštalácia nového autoskla
  Technik očistí odmastňovačom plochu kontaktu s karosériou. Následne sa nanesie aktivátor lepidla a nechá sa vyschnúť. Na karosériu sa umiestnia špeciálne plastové doštičky “dorazy”, aby čelné sklo bolo na svojom mieste. Nanesie sa vysokokvalitné značkové lepidlo Teroson špeciálnou hlavicou, ktorá zabezpečí dokonalý kontakt a objem lepidla. Nové autosklo sa prilepí a jemnými ťahmi sa umiestni na ideálnu polohu. Autosklo sa zachytí špeciálnymi páskami, aby sa zabránilo jeho pohybu hneď po inštalácií, keďže lepidlo ešte nie je zaschnuté.
 5. Finálne úpravy
  Po čiastočnom zaschnutí sa znova nainštalujú ochranné a ozdobné lyšty, kryty karosérie, spätné zrkadlo a stierače.  Povysáva sa interiér, všetky nečistoty, prípadne úlomky starého autoskla. Nakoniec zavoláme Vám, kedy si môžete prísť pre auto.
 6. Odchod domov
  Lepidlo ešte nie je celkom zaschnuté, ale už umožňuje Váš odchod domov. V najbližších 24 hodinách sa nesmie auto umývať a nemalo by byť vystavené vysokým alebo veľmi nízkym teplotám. Po 24 hodinách od montáže autoskla je s pevnosťou a vlastnosťami ako nové od výrobcu.

Výmena čelného skla ako poistná udalosť

 • Bezhotovostná výmena autoskla z havarijného poistenia
  V prípade, že máte uzatvorenú havarijnú poistku, vybavíte všetko priamo u nás a nie je potrebné nikam chodiť. Hlásenie škody na Vašu poisťovňu vykonáte pod odborným dohľadom našich pracovníkov priamo na našej prevádzke, kde vykonáme obhliadku a finančné vysporiadanie s poisťovňou prevezmeme za Vás. U nás zaplatíte len spoluúčasť, ktorú máte dohodnutú v zmluve o havarijnom poistení a DPH v prípade, ak ste platca DPH.
 • Výmena autoskla zo zákonného poistenia PZP
  Pomôžeme Vám aj vtedy, keď na Vaše auto nemáte uzatvorené havarijné poistenie, ale viete že škodu Vám spôsobil iný účastník cestnej premávky. Pri vzniku škody je potrebné spísať s vinníkom škody Správu o nehode, prípadne si zhotoviť foto dokumentáciu. Vinník musí škodu nahlásiť do 15 dní od vzniku poistnej udalosti na svoju poisťovňu, hlásenie škody na Vašu poisťovňu vykonáte pod odborným dohľadom našich pracovníkov priamo na našej prevádzke. Každá, aj drobná nezrovnalosť vo výpovedi poškodeného a vinníka môže spôsobiť zamietnutie poistného plnenia. Pri povinnom zmluvnom poistení je potrebné výmenu autoskla uhradiť v hotovosti a poisťovňa vinníka hradí faktúru v plnej výške (cenu výmeny) priamo na účet klienta.
 • Potrebné doklady k nahliadnutiu
  • poistná zmluva vinníka
  • technický preukaz
  • vodičský preukaz
  • správa o nehode

Cenník

Vzhľadom na to, že existuje veľmi široké spektrum automobilov a variánt automobilov, nie je pre nás možné mať vypracovaný cenník. Druhým dôvodom, prečo nemáme cenník je, že cena sa odvíja od postupu pri výmene.
 • Ak máte vozidlo havarijné poistené, máte pripoistenie čelného skla alebo máte vinníka pri PZP, cena sa odvíja od pevne stanoveného cenníka danej poisťovne. Dokonca každá poisťovňa má iný ceník s rôznymi cenami a postupmi. V prípade pripoistenia a havarijného poistenia nám Vy zaplatíte spoluúčasť (zvyčajne to býva 66€,  75€, 150€, 166€ alebo 330€) a ak ste platca DPH, tak aj DPH. V prípade ak máte uzavretú poistku bez spoluúčasti neplatíte nič, len v prípade platcov DPH sa platí DPH.
 • Ak vozidlo nemáte havarijne poistené a budete vyplácať výmenu v plnej výške, vtedy Vám vypočítame cenu pre každú jednu možnosť výmeny, mysliac tým viaranty skiel od značky po doplnkovú výbavu a vlastnosti.

Poškodené autosklo a legislatíva

Pokutu za poškodené autosklo môžete dostať v prípade ak je poškodenie (prasknutie) v stieranej ploche (A,B,C) podľa obrázka nižšie a hociktorý rozmer poškodenia autoskla je väčší ako 2cm. 

autosklo-zilina-stehlik-vymena-celneho-skla
O podmienkach prevádzkovania vozidiel na cestách sa píše vo vyhláške ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii č. 464 z roku 2009.

V § 17 tejto vyhlášky je okrem iného uvedené:

 • Vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé na cestnú premávku, ak je čelné sklo prasknuté alebo poškodené v stieranej ploche o veľkosti väčšej ako 20mm. Z uvedeného vyplýva, že problém nastáva  pri poškodení čelného skla aj na strane spolujazdca, teda všade, kde dosiahnu stierače.

Technicky nespôsobilé vozidlá nemožno používať v cestnej premávke.

 • Podľa aktuálneho sadzobníka pokút,  (§4, ods.1, písm a), môže byť za použitie vozidla, ktoré nemožno prevádzkovať v cestnej premávke, uložená pokuta vo výške 60,-€.

Často kladené otázky

 • Koľko trvá výmena čelného skla?

  Výmena čelného skla zväčša trvá do 6 hodín. Doba sa môže pretieahnuť z rôznych dôvodov. Napríklad ak na vozidle nedá otvoriť kapota, sú veľmi zhrdzavené stierače, karoséria okolo čelného skla je vo veľmi zlom stave poprípade ak autosklo už bolo menené neodborne a pôvodné sklo sa nedá dobre odstrániť.

 • STK, EK, KO a ďaľničné nálepky

  Prí výmene čelného skla je samozrejmosťou prelepenie akýchkoľvek nálepok z poškodeného autoskla. Máme niekoľko ročné skúsenosti s preliepaním takže sa nemusíte obávať že by Vaše nálepky boli poškodené alebo by už nechceli držať na svojom mieste.

 • Aké čelné sklo potrebujem?

  Každé vozidlo je svojím spôsobom jedinečné. Keďže v dnešnej dobe existuje veľmi veľa doplnkovej výbavy do vozidla. Preto je nesmierne dôležité aby ste prišli ukázať k nám do Autosklo Žilina Vaše rozbité autosklo a my pre Vás vyberieme nové. Samozrejme ak viete aké presne čelné sklo potrebujete stačí k nám zavoalť a dohodnúť si termín výmeny.

 • Bude fungovať vyhrievanie čelného skla?

  Áno bude fungovať. Výmena čelného skla neovplyvňuje vyhrievanie. Nové autosklo ktoré bude namontované na vaše vozidlo je taktiež s vyhrevnou vrstvou a naši technici ju odborne zapoja tak aby fungovala ako predtým.

Zmluvné poisťovne

Objednávkový / Kontaktný formulár


  Havarijné poisteniePovinné zmluvné poisteniePripoistenie čelného sklaBez poistenia

  Dôležitá poznámka: Vyplenenie a odoslanie objednávkového formulára Vás k ničomu nezaväzuje. Po odoslaní formulára Vás budeme v krátkom čase kontatkovať s pripravenou ponukou pre Vás.